سه شنبه 29 خرداد 1397 Tuesday 19 June 2018 5 شوال 1439

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

شناسایی 300 بیمار نقص ایمنی اولیه در استان اصفهان

imeni


مدیر عامل خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه خبر داد:
شناسایی 300 بیمار نقص ایمنی اولیه در استان اصفهان
اصفهان- مدیر عامل خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهر(س) گفت: در حال حاضر بالغ بر 300 بیمار نقص ایمنی اولیه در این خیریه تشکیل پرونده دادند که اکثرا از استان اصفهان و بعضا از دیگر استان‌ها هستند.
به گزارش روابط عمومی خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه صدیقه طاهره(ص)، محمد باقر حجازی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در  خصوص این خیریه اظهار داشت: خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه که امروزه بیس کشوری هم پیدا کرده است بیماران که در این خیریه تشکیل پرونده دادند از سراسر کشور هستند زیرا که نخستین خیریه ویژه این بیماران در سطح کشور است.
وی به سابقه تشکیل خیریه اشاره کرد و افزود: خیریه که از سال 86هسته‌های اولیه آن شکل گرفت و امروزه در بخش‌های مختلفی از جمله آموزش، پژوهش، درمان و مشاوره و پیشگیری و همچنین پیگیری ایجاد مرکز پیوند مغز استخوان برای بیماران نقص ایمنی اولیه فعالیت می‌کند.
کشف دو ژن جدید از بیماران نقص ایمنی اولیه
حجازی با بیان اینکه در این خیریه شاهد تشکیل پرونده بیماران نقص ایمنی اولیه از استان‌های مختلف از جمله یزد، شهرکرد، اهواز، کرمانشاه و زاهدان هستیم، بیان کرد: این خیریه همچنین تفاهم نامه‌هایی با کشور آلمان، کانادا و فرانسه ، انگلستان و تعاملاتی با کشور سوئد دارد به طوری که با تعاملات و استفاده از تجربیات و تبادل اطلاعات بین دو کشور منجر به کشف دو ژن جدید از بیماران نقص ایمنی اولیه از بیمارانی شد که در این خیریه تشکیل پرونده داده بودند.
مدیر عامل خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهر(س) گفت: با اعزام تعدادی از بیماران به آلمان برای درمان و تشخیص ، ژن‌های معیوب منجر به کشف دو ژن و ثبت بین المللی آن شد.
وی گفت: به منظور تسهیل روند درمان برای بیماران نقص ایمنی اولیه با بیمارستان‌های الزهرا (س) و امام حسین (ع) وارد مذاکره شدیم و تفاهم نامه‌هایی منعقد شده است.
حجازی با اشاره به اینکه مثلا داروی IVIG که داروی ویژه بیماران نقص ایمنی اولیه است به دلیل وارداتی بودن دارو و قیمت سنگین آن دائما برای بیماران مشکلاتی ایجاد می کرد که با پیگیری خیریه و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و وزارت بهداشت و درمان به حمد الله مرتفع گردیده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون خیریه دست رد به هیچ یک از بیماران نقص ایمنی اولیه نزده است حتی اتباع بیگانه را نیز پوشش داده است، اعلام کرد: امروزه با اطلاع رسانی و تشخیص به موقع بیماران نقص ایمنی اولیه با افزایش آمار این بیماران مواجهیم به طوری که اگر در گذشته گفته می‌شد از هر 10 هزار نفر یک نفر مبتلا به نقص ایمنی اولیه می‌شود امروزه از هر 2 هزار نفر یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود.
وی با بیان اینکه در راستای آموزش ، همایش‌های مختلفی برای مربیان بهداشت مدارس و همچنین پزشکان با حضور اساتید خارجی برگزار کردیم ، افزود: بسیاری از پزشکان هستند که هنوز نسبت به این بیماری آگاهی کامل ندارند .
حجازی با اشاره اینکه بیشتر بیماران تحت پوشش این خیریه کودکان هستند، اعلام کرد: بسیاری از خانواده‌ها بودند که سه تا بیمار مبتلا به نقص ایمنی اولیه داشتند اما متوجه نوع بیماری آنها نبودند بنابراین جلسات آموزشی در مساجد، روضه‌ها و تجمعات مردمی، نمایشگاه‌ها و حتی درب منازل با پمفلت‌ها کردیم.
وی اظهار داشت: خیریه خود را مدیون مددجوهای خود می‌داند .

 

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 72 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134