سه شنبه 29 خرداد 1397 Tuesday 19 June 2018 5 شوال 1439

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

آگاهی مردم در حوزه بیماری نقص ایمنی اولیه را باید افزایش دهیم

مدیر اجرایی انجمن بیماران نقص ایمنی اولیه صدیقه طاهره (س) گفت: آگاهی مردم در حوزه بیماری نقص ایمنی اولیه را باید بالا ببریم تا مسیر شناسایی این نوع بیماران در خانواده‌ها باز شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه بیماران صدیقه طاهر (س)، سید اصغر رفیعایی  اظهار داشت: هر ساله هفته جهانی بیماران نقص ایمنی اولیه از سوم تا دهم اردیبهشت ماه است که  به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن به مردم از علائم و عوارض این بیماری، برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی را در نظر گرفتیم.

وی بیان داشت: این هفته با شعار ارتقاء دستیابی بیماران نقص ایمنی اولیه به مراقبت‌های لازم انتخاب شده که در طول سال جاری برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه در همین راستا دیده شده است.

مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه صدیقه طاهره (س) اضافه کرد: هنوز بسیاری از بیماران نقص ایمنی از بیماری خود مطلع نیستند و خانواده‌هایی هستند که دو یا سه بیمار نقص ایمنی اولیه دارند اما از وجود این بیماری در خانواده خود مطلع نیستند و حتی بسیاری از مردم نسبت به این بیماری و حتی نام آن آگاهی کامل ندارند لذا در این راستا برنامه‌های آموزشی را در نظر گرفتیم.

وی گفت: راه‌اندازی غرفه‌های مشاوره، آموزش و اطلاع‌رسانی در طول هفته جهانی بیماران نقص ایمنی اولیه در ورودی شماره ۴ سیتی سنتر واقع در سپاهان شهر و همچنین برنامه‌های آموزشی در خصوص این بیماری در جاده سلامت از جمله اقدامات این هفته است.

رفیعایی با اشاره به اینکه همچنین در این هفته از اجرای کنگره‌ها و همایش‌های بیماران نقص ایمنی خبر داد و گفت: برنامه‌های پژوهشی برای بیماران نقص ایمنی و حمایت از این نوع پژوهش‌ها از دیگر برنامه‌های جانبی در این هفته است.

وی گفت: شفاف‌سازی و آموزش برای کنترل بیماری نقص ایمنی و همچنین اطلاع‌رسانی در حوزه پیشگیری از نقص ایمنی اولیه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134