سه شنبه 29 خرداد 1397 Tuesday 19 June 2018 5 شوال 1439

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

بیماری نقص ایمنی اولیه ارتباطی با بیماری ایدز ندارد

مدیر عامل انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه گفت: بیماری نقص ایمنی اولیه(مادر زادی)براثر اختلالات ژنتیکی یا وراثت بوجود می آید و هیچ ارتباطی با ایدز(HIV) ندارد.
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه (س)، محمد باقر حجازی  اظهار داشت: عفونتهای مکرر گوش ، گوارشی ، ریه ،‌ سینوسها و برفک‌های مقاوم به درمان دهان می‌تواند از علائم هشدار دهنده بیماریهای نقص ایمنی اولیه (مادر زادی)باشد.
وی با بیان اینکه بین 70 تا 90 درصد بیماران مبتلا به نقص ایمنی اولیه از بیماری خود مطلع نیستند، بیان داشت: ازدواج های فامیلی ممکن است باعث بدنیا آمدن نوزادان مبتلا به بیماری نقص ایمنی اولیه (مادر زادی) شود.
مدیر عامل انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه گفت: در صورت تشخیص و درمان به موقع بیماران مبتلا به بیماری نقص ایمنی اولیه(مادر زادی)آنها نیز می توانند از یک زندگی عادی برخوردار شوند.
وی اضافه کرد:  احتمال این می‌رود که از هر یک هزار و 200 نفر یک نفر به بیماری ژنتیکی نقص ایمنی اولیه مبتلا باشد که این رقم در سال گذشته از هر 2000 نفر و در دوسال گذشته از هر 5000 نفر بود.
حجازی اعلام کرد: نزدیک به300 نوع بیماری نقص ایمنی اولیه تا به حال شناسائی شده است.
وی با اعلام اینکه بیش از 50 موسسه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه در سراسر دنیا مشغول به فعالیت هستند، گفت: میلیون نفر در سراسر دنیا ممکن است از بیماری نقص ایمنی اولیه رنج ببرند.
مدیر عامل انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه بیان کرد: تشخیص صحیح بیماری نقص ایمنی اولیه با آشنائی با 10 نشانه اولیه آغاز می شود که این علائم بارز و اولیه به45 زبان دنیا ترجمه شده است.
وی به یازده علامت برای تشخیص بیماری نقص ایمنی اولیه اشاره کرد و بیان داشت: هشت بار یا بیشتر عفونت گوش در یک سال، دو یا بیشتر عفونت سینوسی شدید در یک سال، دو ماه یا بیشتر مصرف آنتی بیوتیک بدون تأثیر کافی و لازمو دو یا بیشتر پنومونی در یک سال است.
 
حجازی گفت: از دست دادن وزن و یا عدم رشد طبیعی در کودک ، آبسه های عمیق و مکرر در پوست ، برفک(عفونت قارچی)و طولانی مدت در دهان یا روی پوست بعد از یک سالگی از دیگر علائم است.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134