سه شنبه 29 خرداد 1397 Tuesday 19 June 2018 5 شوال 1439

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

پژوهشگر مرکز تحقیقات بیماران نقص ایمنی اولیه خبر داد: دو دستگاه تشخیص ژن بیماران نقص ایمنی اولیه خریداری شد

محقق و پژوهشگر مرکزتحقیقات بیماران نقص ایمنی اولیه گفت: دو دستگاه تشخیص ژن این بیماری در اصفهان به همت انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه صدیقه طاهره از آلمان و آمریکا خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س)، بهرام باقرپور در این خصوص  اظهار داشت: به منظور سرعت بخشیدن به تشخیص ژن بیماری نقص ایمنی اولیه در اصفهان، دو دستگاه تشخیص ژن این بیماران در اصفهان با کمک خیران این مرکز تحقیقات از کشور آلمان و آمریکا خریداری شد.

وی بیان داشت: در حدود یکماه پیش دستگاه ترموسایکلر و سانتریفیوژ یخچال‌دار از کشورهای آلمان و امریکا توسط انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه خریداری شد که با خرید این دستگاه‌ها قدرت تشخیص ژن بیماری نقص ایمنی اولیه چند برابر شده است.

محقق و پژوهشگر مرکز تحقیقات بیماران نقص ایمنی اولیه بیان داشت: روند تشخیصی بیماران نقص ایمنی اولیه ژنتیکی است و از این بابت نیاز به وجود این دستگاه‌ها بسیار زیاد است.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه هنوز هم عده ای از پزشکان هستند که نسبت به بیماری نقص ایمنی اولیه اطلاع کافی ندارند و از این جهت تشخیص به موقع بیماران به خوبی انجام نمی گیرد با خرید این دستگاه در تشخیص دقیق و سریع و انجام پژوهش برای این بیماران کمک بسیاری شده است.

باقرپور اعلام کرد: قبل از خرید این دستگاه، بیماران به دیگر مراکز برای تشخیص بیماری می رفتند  که تا اینکه جواب آزمایش بیمار بیاید و کارهای پژوهشی روی نوع ژن بیماری انجام گیرد، پروسه زمان‌بری می‌شد.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ نوع بیماری نقص ایمنی اولیه در کل دنیا تشخیص داده شده است، اعلام کرد: بیماری نقص ایمنی اولیه یک بیماری ژنتیکی است و ژن‌ها مسئول بیمار هستند بنابراین تشخیص ژن بیماری در یک پروسه کوتاه مدت ضروری است.

محقق و پژوهشگر مرکز تحقیقات بیماران نقص ایمنی اولیه گفت: در حال حاضر بیماران بسیاری از استان‌های دیگر به اصفهان ارجاع داده می شود و بعضا با تعاملاتی که با المان و دیگر کشورهای اروپایی در حوزه تشخیص ژن های بیماری نقص ایمنی اولیه داریم توانستیم پل ارتباطی با مراکز ژنتیک دنیا برقرار کنیم که در همین راستا به زودی پزشکانی از کشور آلمان به اصفهان برای تشخیص بیماران نقص ایمنی اولیه می‌آیند.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134