سه شنبه 29 خرداد 1397 Tuesday 19 June 2018 5 شوال 1439

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

بیماران برای انجام پیوند مغز استخوان نیاز به کمک دولت و خیران دارند

 
اصفهان- مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) گفت: با توجه به اینکه این بیماران در صورت انجام پیوند مغزاستخوان سلامتی خود را باز می‌یابند و انجام این عمل نیازمند هزینه‌های گزافی است بنابراین این بیماران نیازمندکمک دولت و خیران هستند.
به گزارش روابط عمومی خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س)، رفیعایی اظهار داشت: در حال حاضر 5 بیمار نقص ایمنی اولیه آماد پیوند مغز استخوان هستند که خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه با پیگیری از بانک سلولی بین المللی بدنبال فرد دهند سلولهای بنیادی به بیماران است که با آنها مشابهت و مطابقت ژنتیکی داشته باشند.
وی بیان داشت: هر بیماری برای پیوند مغز استخوان لازم است که در گام اول مشابه سلولی خود را پیدا کند حال یا از خانواده خود بیمار این مشابهت سلولی پیدا می‌شود و پیوند مغز استخوان انجام می گیرد یا اینکه از یک فرد غریبه که می توان از داخل ایران یا خارج باشد.
مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) بیان داشت: این بیماران در گام اول نیاز به انجام یکسری آزمایشات ژنتیکی دارند که برای انجام اولیه این آزمایشات هزینه‌های گزافی را پرداخت می‌کند و پس از آن نیاز است که در ابتدا از افراد درجه اول بیمار آزمایش گرفته شود و اگر فرد مورد نظر برای پیوند مغز استخوان پیدا نشد باید از بانک سلولی، فرد مورد نظر را پیدا کنند.
وی اضافه کرد: با  توجه به اینکه در اصفهان بانک سلولی قوی برای بیماران نیازمند مغز استخوان وجود ندارد و در بانک سلولی کشور نیز پیدا نشود در گام آخر باید از بانک سلولی بین المللی استفاده کرد.
رفیعایی گفت: اگر فرد مورد نظر برای پیوند مغز استخوان از خارج از کشور باشد یا گاها جزو بانک اهدایی سلولی در کشور نباشد باید بین 80 تا 100 میلیون تومان پول پرداخت کرد که به نوعی سلول مشابه سلول بیمار را خرید و فرد دهنده برای پیوند مغز و استخوان موافقت کند که در این صورت هزینه اولیه آزمایشات  ژنتیکی نیز بین 6تا 10 میلیون تومان می‌شود .
وی خاطرنشان کرد: هزینه یک عمل پیوند مغز استخوان برای یک بیمار نقص ایمنی اولیه در حدود 120 میلیون تومان است و در صورتی که این عمل موفق باشد به طور کامل بیمار نقص ایمنی اولیه به یک فرد سالم مبدل خواهد شد.
وی بیان داشت: در حال حاضر 5 بیمار نقص ایمنی اولیه آماده پیوند مغز استخوان هست که خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه از سوی بانک سلولی بین المللی پیگیراست که فرد دهنده سلولهای بنیادی برای این بیماران تامین کند.
رفیعایی گفت: به منظور انجام آزمایشات ژنتیکی اولیه فرد گیرنده با فرد دهنده و مطابقت سلولی بین این دو تفاهم نامه‌های با آزمایشگاه های کشورهای اروپایی از جمله بلژیک منعقد شده است.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه هزینه انجام پیوند مغز استخوان 120 میلیون تومان است بنابراین نیاز به حمایت  وکمک خیران داریم.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134