سه شنبه 29 خرداد 1397 Tuesday 19 June 2018 5 شوال 1439

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) استان اصفهان

نشست صمیمی اعضای هیئت مدیره خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه با اصحاب رسانه

در دومین روز از هفته جهانی بیماران نقص ایمنی اولیه ، نشست صمیمی اعضای هیئت مدیره خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره(س)، هفته جهانی بیماران نقص ایمنی اولیه از دوم تا نهم اردیبهشت ماه با شعار تست، تشخیص و درمان از طریق اطمینان از دستیابی بیماران مبتلا به نقص ایمنی اولیه به درمان ایمونوگلوبین و همیاری و همکاری در جهت ارتقاء سطح آگاهی در تشخیص و درمان بیماریهای نقص ایمنی اولیه از روز گذشته آغاز شد.

در دومین روز از این هفته، بدنبال برپایی نشست خبری با اصحاب رسانه، رئیس هیئت مدیره خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه، راه اندازی هرچه سریعتر بانک اطلاعات سلولی را در اصفهان یک ضرورت خواند و خواستار مشارکت همگانی در عملیاتی شدن این طرح شد و افزود: فعال سازی بانک اطلاعاتی سلولی نیازمند آگاه سازی مردم و مشارکت همه شهروندان در این زمینه است.

رویا شرکت افزود: بانک اطلاعات سلولی از اهمیت بالایی برخوردار است و علاوه بر کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه که نیازمند پیوند مغز استخوان هستند، برای سایر بیماران و پژوهش های پزشکی نیز مفید است.

وی اضافه کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی سلولی با نمونه برداری از خون افراد انجام می شود و زمان و هزینه ای برای داوطلبان ندارد، بنابراین هر فردی می تواند با مراجعه با سازمان انتقال خون در 18 شهر اصلی کشور مانند اصفهان نسبت به این امر اقدام کند.

مدیر عامل انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه نیز در این نشست، این خیریه را تنها خیریه فعال در سطح کشور عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون درب این خیریه به روی تمامی بیماران نقص ایمنی اولیه از سراسر کشور باز بوده است و در حد توان به بیماران کمک کرده‌ایم.

سید محمد باقر حجازی با اشاره به اینکه این خیریه از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این خیریه در طول مدت فعالیت خود اقدامات زیادی را در حوزه آموزش، پژوهش،پیشگیری، درمان و رفاهی بیماران انجام داده است و اگر تاکنون توانسته روی پای خود بایستد به خاطر حمایت‌های خیران بوده است که سال گذشته بالغ بر 1.1 میلیارد تومان به این مجموعه اهدا شد.

وی ادامه داد: در این هفته، همایش فرهنگی، آموزشی هنری بیماری های نقص ایمنی روز پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ساعت یک بعداز ظهر در تالار ارگ در جاده اصفهان به نجف آباد برگزار خواهد شد.

گفتنی است این نشست با حضور بیش از ۱۵ رسانه در محل انجمن برگزار شد.

عضویت سریع در انجمن

captcha


حاضرین در سایت

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


درباره ما

انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی اولیه استان اصفهان متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) تلاش دارد در راه کمک به بیماران نقص ایمنی اولیه گام بر دارد. بیشتر

راه های تماس

ایران - اصفهان - چهارراه آپادانا - خ سجاد - نرسیده به چهارراه سپه سالار - کوچه شماره18 - کوچه شمس - بن بست پیروزی - پلاک37

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 031-36626132

فکس: 031-36626134